Nejkrásnější-nejmenší stádo mých milovaných duší

23. září 2015 v 15:39 | Marci |  Koňské lásky
Ráda bych vám představila aktuální složení mého stáda :) Je několika generační, aneb od 14 let až po hříběcí věk :D


V článku se dočtete i té "nejméně drsné" reality ve světě koní aneb jak skončila jedna nádherná kobylka před tím, než se dostala k nám.
S koňmi pracuju asi tak 5-6 let, takže zkušeností moc nemám, vlastníme chladnokrevné koně, koně plné svalů s mohutnou kostrou uzpůsobenou práci v lese, no občas si jen tak jezdím svůj free style - nejezdím se sedlem, je mi to nepříjemné. Proč je mi to nepříjemné? Prostě necítím koně pod sebou, jeho svaly a reakce na mé pobídky, sedla jsou prostě divné, nesnáším je a neumím v nich sedět :D jůůůů a těch odrozených hříbat co mi prošlo rukama za ty roky, na ně vzpomínám už jen se slzičkou v oku :).


Tohle je Marka, druhý nejmladší člen našeho stáda, na jaro v květnu už ale bude mít 2 roky! Neskutečně to letí. Momentálně teď u ní probíhá puberta (kůň s pubertou je na zabití). Marka je hodně flexibilní, ráda se učí novým věcem ale musí jí být pořádně vysvětlené, protože pak se začne vztekat a celá práce i trénink s ní jsou k ničemu. Marka se narodila u nás, naší nejstarší kobylce Marice jako její poslední hříbek. Tahle kobylka dokáže být někdy docela náladová a náročná, jinak je to miláček, zbožňuje pozornost lidí a mazlení se :)
Tohle je Ajka, má 5 a půl let, je to vlastně naše uuuuuuplně první kobylka co jsme si koupili, přivezli jsme si ji když měla zhruba necelý rok. Ajka je líná a tvrdohlavá ale když člověk poprosí a ukáže úctu a vděk, položila by za něj i život. Ajka má hrozně ráda chlapy a má k nim určitou autoritu a respekt, prostě každá holka/žena/cokoliv si tohle všechno u ní musí vybudovat. Je to takové trdýlko, prostě kůň stylu "mouchy sežerte si mě, je mi všechno jedno".

U téhle fotky ve předu vidíte Marku a vedle ní Mariku, je to matka Marky i Ajky. Pořídili jsme si ji asi půl roku po Ajce, když jsme ji kupoval z rukou smrti v né moc dobrém stavu, Marika cel život dřela v lese a rodila hříbata jako na běžícím páse, což se podepsalo na jajích kloubech a kopytech i psychickém stavu. Když jsme si ji dovezli tak kulhala, měla nateklé nohy a docela se bála lidí, stačilo zvednout lopatu a už byl oheň na střeše.. No po čtyřech letech, co je Bambule u nás, tak se jí bolest nohou vrátí jenom občas, třeba když prší nebo se chystá špatné počasí, tak jí natečou šlachy ale do dne či dvou se to ztratí. Marika je u nás v předčasném důchodku, jen tak si chodíme na procházky a ukazujeme světu že ona neni ztracený případ a že na jatkách nikdy skončit neměla! :)

No a tenhle prcek je náš nejmladší člen stáda, v papírech má sice napsané jméno "Lotinka" ale říkáme jí prostě Tinko nebo Bubáku :) Je to hrozně suprácké malé hříbě, které je hodně komunikativní, ochotné se učit cokoliv a ráda se opře o lidi, kterým věří, takže třeba kovář ve dvou měsících u ní nebyl žadný problém, na rozdíl od Marky. Tinuška je hrozně hodná, je to taková malá dušička plná štěstí. Příští rok v květnu bude mít už 1 rok.

Máte rádi koně? Jak se vám líbí ti moji? :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 23. září 2015 v 18:00 | Reagovat

Jsou roztomilí :-)

2 Domčí Domčí | Web | 25. září 2015 v 11:01 | Reagovat

Ajka je moc krásná :) ty mouchy bych já zabila :D

3 Angel Angel | E-mail | Web | 4. října 2015 v 16:43 | Reagovat

Koně jsou nádherní tvorové a ti vaši nejsou žádnou výjimkou =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama