Srpen 2015

A safra, poslední den!

31. srpna 2015 v 10:43 | Marci
Jedna z nejhezčích fotek z Estonska, chybí mi to tam!
Achjo achjo, nejde o to, že se mi nechce do školy. Tam se docela i těším.Jde o to, že celá škola utne ten proud zážitků ,které jsem zažila. Tuhle středu jsem ještě byla s mým nejmilejším v Rakousku ve Vídeňském Prátru! Prostě moc vzpomínek a zážitkl a školou to všechno skončí.. Je mi z toho smutně. Chci být zpátky ve Finsku a ztrácet se v uličkách, poslouchat to, že mapu opravdu nepotřebujeme, že se v Helsinkách převe ztratit nemůžem. Jinak fotka ve velké tady.

Už máte rozvrh? My ho máme podobný jak loni, až na změnu předmětů. V pondělí extrém 10 hodin a zbytek týdne 6-7 hodin, takže se to dá :)
V kolik vstáváte do školy? Já bohužel v 5.. V 6 jedu busem, v 7 jsem ve městě a 7:20 jedu dalším busem do školy, je to bída :D

Layout č.12

26. srpna 2015 v 16:25 | Marci |  Layouty blogu
Tak tohle by měl být 14 lay pokud se nemýlím. Mezi pauzou jsem tu měla ještě další dva oblečky blogu ale ty jsem někde zapomněla, takže tu být nemusí :)
Spokojená s tímhle dessem nejsem, dělala jsem ho já a změním ho hned jak jen to půjde :D
Trval mi udělat asi.... hmmm, fuu asi celých 8 minut :)
Pozitivní myšlenkou je to, že se pomalu dostávám do kouzel photoshopu, takže kabátek snad za chvíli vyměním jinou hrůzou, do té doby, to musíme překlepat s tímhle zeleným čímsi :)

Mít rád x milovat

25. srpna 2015 v 10:42 | Marci |  Co se jinam nevlezlo
Nejsem úplný zastánce témat týdne a moc často se každého neúčastním ale tohle téma je prostě.. krásné a kouzelné. Člověk dokáže mít rád spoustu, může mít rád svého křečka z dětství, může mít rád svoje boty protože jsou pohodlné a zažil v nich tolik ale kolik asi věcí/lidí/zvířat dokáže milovat? Vždycky jsem tvrdila, že svoje koně miluju a miluju je tak moc, že bych pro ně umřela. Ano, své koně opravdu miluju, udělali pro mě mnoho, pomohli mi zpátky nahoru když jsem nemohla spát, když jsem nemohla jíst.. Ale to je jiná kapitola. Tak či onak, o pár let později, jsem poznala, že to byl jiný druh milování určitého tvora, protože pak jsem se bezhlavě zamilovala do tvora jiného. Milovat, co to vlastně je? Dokáže to nikdo vysvětlit? Slovy asi ne, to prostě nejde vyjádřit. Každý máme něco nebo někoho koho milujeme a jenom my chápeme celý ten rozdíl mezi tím, když někoho milujeme a pociťujeme tu sílu energie přijímající od někoho kdo nás miluje a dokážeme si ji porovnat s energií od někoho, kdo nás má rád. Nechci degradovat ty, které máme nebo oni nás mají rádi, neni to o nic míň než od milujících, je to pouze jiná vlna :)

Snad jste pochopili, co jsem tím chtěla vyjádřit, protože já se sama osobně někdy v sobě ztrácím. Děkuji z přečtení článku :) (fotku ve velkém, najdeš tady)

Čičičiči

24. srpna 2015 v 16:13 | Marci
Jak jsem slíbila, přináším malinko fotek z focení koček. Neni to nic extra, u některých opravdu přiznávám, že se mi fotka nelíbí a vím, co jsem udělala špatně. No holt, člověk se z chyb učí :)
Na většině fotek mi pozuje sestřino kotě, taková ta "vesnická směska" ale je to milá potvora.
Pro rypálky, s foťákem se ještě pořád učím :)


S foťákem v ruce celý den

21. srpna 2015 v 23:10 | Marci
Dnešní den, mimo jiného, byl ve znamení focení,focení a focení. Fotila jsem ségře kočky - koťata -, svoje milované oníííííky koně , no a potom naši fenu. Až upravím, tak vám sem fotky hodím :)
Jsem strašně ráda za můj foťák, fotím s Nikonem D3100, se kterým se teprve učím, tak jak se vším co k němu patří ale musím říct, že se asi po měsíci spolu tak trošku vžívám. Neni to sice ještě nic extra, občas nevím co s ním a jak co nastavit ale žáááádný učený z nebe nespadl :) Asi víc než 70% fotek mám rozmazaných, tmavých nebo naopak přeexponovaných ale to neni nic, co bych se nemohla naučit.
Foťáček jsem dostala od přítele k výročí, někdo holt dává kytky a zve na večeři, někdo dostane foťák a můj milovaný sám ví, že mi udělal mnohem větší radost než kdyby mi donesl kytku a navařil mi :)

P.S.: malá černá čičinka v originálu tady.

Estonsko a Finsko, nejlepší dovolená.

21. srpna 2015 v 14:22 | Marci
Říkám si, že nemám co přidávat a přitom jsem jenom minulý týden dojela domů z Finska! Bylo tam nádherně, musím se vám pochlubit s nějakým minimem fotek. Vzniklo tam asi tak 600 snímků, tak těch 10 fotek co vám sem hodím je fakt minimum :) Byla jsem tam s přítelem, na 11 dnů. První cíl byl Tallin, hlavní město Estonska kam jsme letěli přes Rigu v Lotyšsku asi 4-5 hodin.

Víc pod perexem :)


Sofinkaaa

20. srpna 2015 v 14:59 | Marci |  Sofie
Malá kníratá nezbednice, a jak už vyrostla když se kouknu zpětně na první články v téhle rubrice :)
Tak moc bych chtěla znovu rozjet tenhle blog a sama nechápu co mi v tom brání ale příjde mi, že prostě nemám co přidávat. Nějaké nápady, úvahy jak to tu rozjet? Je mi líto nechat tenhle blog jen tak ladem, když už ho vlastním tolik let. Fuuha, ten blog už toho zažil :)

Zajímalo by mě, jestli někdo vlastní stejně starý blog jako já? Nebo třeba i starší možná?