Květen 2012

Ne, opravdu nemůžu.. Budu koukat na twitcam.. (:D)

31. května 2012 v 14:57 | Madalajn |  Deníček
Frrr, poslední dobou t tady střídám "deníček - fotky, deníček - fotky, ...", nevadí, že :D Nemám toho času prostě, kecám mám času habaděj ale nechce se mi :-D Třeba dneska, řekla jsem kámošce že nejdu ven protože budu koukat na twitcam! Jo, klucy tam budou dneska v 6 hodinLondýnského času takže v 7 našeho!!! OMD (oh my direction) Už se nehorázně těším, položím jim aspoň tisíc otázek, snad mi aspoň na jednu odpoví :-D :D ..Twitcam, je z twitteru ale na webce :-) Kdo chce, ať si mě followne, můj hastag je #im_marci ...No, dneska jsem se vysrala na němčinu a jela jsem normálně domů, ona si nás stejně nezapisuje :-D Aspoň jsembyla doma dřív, stejnak na tu něminu peču každý druhý týden tak co :D Sofie je v pohodě, kecám je to posťa jak nechceš :D Ajka a Marika tež v pohodě, Marice se vrací bolest nohy ale nemá ji zatím nějak napuchlou, snad ani nenapuchne .. Ve škole je to taky v klidu, jsem prostě v klidu "Pohoda Niall!" :-D No.. zatím čus :-)


Úžasná nálada s Ajkou

29. května 2012 v 17:01 | Madalajn |  Koňské lásky
Moje nálada je ok, Maričina je horší :-D Ajka mi neochotně pozovala, Marika se na mě uplně vysrala a dělala protivu. Ajka trochu neochotněji ale přece, dokonce se mi i rozpohybovala takže super :-) Ty lepší fotky jsou na rajčeti.

Pózování :-)

Cval, sice rozmazaná fotka ale fotky v běhu neumím fotit :-D
OPOVAŽ SE KOPÍROVAT FOTKY, UTRHNU TI HLAVU!
Ty lepší fotky na rajčeti.

"Chm, její kotec je větší než můj pokojíček!"

27. května 2012 v 14:47 | Madalajn |  Deníček
Fň, moje fena má skoro tak velký kotec jako mám já pokoj a navíc má dvoukomorovou boudu, svině malá. :D Od zítřka bude v kotci, dneska tam byla hodinu a uplně v klidu, chvilku kňučela a pak si hrála, jedla a nakonec usnula :) Dneškem mi končí moje válení se doma se Sofčou, zítra pěkně do školy.. zrovna v takovém vedru :D Nevím, asi chcípnu v tělocviku, chce po nás na "rozcvičku" čtyři kolečka kolem celého areálu školy a pak nás potí voleybalem nebo něčím podobným, hrůza! Ne že bych neměla ráda pohyb, miluju ho ale ne když mě do toho někdo nutí, to zas budeme zpocené .. "Vole, teče mi potůček mezi půlkama" už slyším holky :-D :D ..Poslední dobou tady na to celkem kašlu ale je mi to jedno :-D Chci být se Sofinkou a užívat si její "dětské léta", s Ajkou její tvrdý trénink a taky si chci vychutnat Maričinu náladu. Je to s ní šílené, jednou by mě láskou sežrala, nutí si podrbání a obejmutí, chce trénovat a jezdit a třeba dneska mě ani nepozdravila, nenechala na sebe šáhnout a odešla pryč hned po tom co jsem jí dala chleba .. Ty hormony! :-D Mám v plánu jít dneska na večer nafotit nějaké romanricky-šáhlé fotky Ajky a Mariky, možná i Sofču a Samce (můj miláček, králík) :-) No, venku je děsně takže asi zalezu do pokoje a jdu si číst :)) Ahojky, užívejte si vedro :D ^^

8.týden - ok nejsme dokonalé, žrání ovčí vlny a lva

24. května 2012 v 19:16 | Madalajn |  Sofie
Pusť si k fotkám :))
Tak jo, Sofča spí pro mě nevyslovená radost a pocit volnosti tak dávám ty fotky :-) Některé jsou z dneška a jiné zas ze včerejška a předvčerejška. Všichni říkají že strašně vyrostla, mě se taky zdá že trošku povyrostla. Ach, jak ty štěňata rostou!
To byla troška romantismu a teď k fotkám :D ;-)

Nedávno jsem běhala po dvoře a řvala "Jsem král všech retardů!!", Sofie a kočka utíkaly za mnou.. :-D Že tady uplně vypadá jak letající Čestmír? ^^

Do oken sa pozerám ..

24. května 2012 v 13:46 | Madalajn |  Deníček
kiss me :*
Ahoj,ahoj neozývám se, peču tady na to. Tak jak na všechno :-D Já jsem v pohodě,Sofie je trochu retardovaná ale jinak taky v pohodě :D Hodně spí, žere, kouše a cupuje svého milavaného lva, neusne bez takového hnusného medvěda, spí u mě v posteli :-)) Když je v klidu tak už se pokoušíme o "sedni", je obrovskou výhodou že slyší na jméno a když volám tak na podruhé doběhne :) Ajka je v klidu, ztratila ohlávku ale nad tím už se nechci rozčilovat :D Marika je zpocená protiva a kvůli tomu doufám že je březí :D :) Se Sofčou jsou podnikli už v neděli první oficiální procházku, sice jenom ke koním a spátky a pak padla únavou ale i tak! :D Obojek jsem jí ještě nedávala, zbytečnost. Fotky z osmého týdne přidám zítra, možná dneska večer ale moc se mi nechce :-D Učím ji "výstavní" postoj, neni to sice výstavačka ale může pěkně stát ne? Ocásek hezky nahoru a hlavu též :) Její ocas neni chvilku v klidu když chodí tak s ním mele na věchny strany a když spíme tak jí ho někdy přilehnu :-D Je to jiné než s kupírovaným ocas, typla bych si :-D :-) ..Mám přečtenou Hrobku, a dnes jsem zas začala číst ságu Stmívání, jsou to pěkné knížky :-) Těším na druhou půlku rozbřesku =) . Asi mě hrábně s dlouhého čekání na TVD a pořád miluju 1D (to je zkratek v jedné větě) :D :-) No, Sofinka se přemístila z gauče mě na klín ale naštěstí usla :D Ahoj :)

Spánek pro mě neni důležitý ..

20. května 2012 v 16:24 | Madalajn |  Deníček
Potvůrce, na gauči se jí spí líp jak v pelechu :-D
Nemám ráda nadpisy článků :-D Ale Já nějak spát nepotřebuju, Sofča mě to stejnak ani neumožňuje :D .. Zítr bude sama doma, sice jenom dvě hodiny a potom dojede ségra ale i tak. Momentálně mi skáče po klávesnici a je těžké napsat větu :-D Je to šikula, vždycky jak vstane tak ví že se jde ven a hned se vyčůra na trávníku, večer je taky v pohodě, vzbudí mě štěknutím nebo na mě vleze. Spává v boudičce ale většínou se probudím s ní po boku :-D Ráda kouše a hraje si, jako všechny štěnda :) Spí tak 18 hodin denně, možná i víc :-DDD :D
Taky se Vám tak chce do školy? Mě taky.. Kdyby se mi chtělo tak jak se mi nechce :D Momentálně mi vychází nějaké dvojky a z matiky a fyziky mám mezi dvojkou a trojkou a v čestině mezi jedničkou a dvojkou. Snad to spravím, mám povolenou jedni jedinnou trojku na vysvědčení jinak prý bude zle :-D Fyziku snad spravím, v matice mě dávají zabrat lineární rovnice, statistiky a zasrané slovní úlohy s rovnicema :// Ještě že máme to koupené štěstí,Sofinku :-) Já jdu, nachystat se do školy a něco sežrat :-D čus =)


Čištění

20. května 2012 v 16:02 | Madalajn |  Vybavení na koně
Přemýšlela jsem kam zařadit ale dám to teda do vybavení protože hřbílka jsou vybavení ne?:-)
Čištění je základní věc kterou musí provádět koni.Je důležité protože tak děláme koni masáž a prokrvujeme svalstvo.Taky protože odstraňujeme nečistoty a odemřelé kožní buňky nebo srst.Hlavní je koně vyhřebelcovat a vyškrabat kopyta kopytním háčkem,někdy je také potřeba koni rozčesat hřívu ale ne ocas!Žíně totiž rostou hrozně pomalu.

7.týden - zabydlování, loužičky, uši

19. května 2012 v 12:58 | Madalajn |  Sofie
Dobrý nadpis co? Malá rošťanda je unavená a momentálně spí v boudičce v obýváku :) Dovezli jsme ji v pátek a je zlatá, nekňučí ani nevyje nějak moc. Večer, když se potřebuje vyvenčit tak mě vzbudila, ráno jsem nenašla ani jednu loužičku! Dělá mi radost, je to takové trdlo :D :-) Když utíká, plandají jí uši a nechcete vydět co dělá ten ocas! :-D :D Je to štěně, moc fotek udělat nejde takže díky za pochopení :D ;-)

říkala jsem že chci být fotografka? :-D

Chtěla jsem zabrat flíček na bradě a ona si otočí hlavou! :D :)

Ne, opravdu to neni rozmazaná fotka spícího štěněte na kožichu :D ..

Yeeeah! You makes me..

14. května 2012 v 20:35 | Madalajn |  Deníček
http://www.bazos.cz/obr/2/343/15846343.jpgPoslední dobou jsem děsně perverzní, nemám to jen z těch ff-ek (boží povídky co píšou různé holky o 1D,kdo chce pošlu odkaz!) :-D Ale i ze školy, z kamarádů a kamarádek :D Prostě, jsme všichni úchylní a já to už nechci řešit :D ;-)
Jinak, dneska má Sofi sedm týdnů, v pátek odpoledne nebo ve čtvrtek na večer si pro ni už jedem! :-) Moc se těším, máme všechno vymyslené, teda mám.. Mám náhradní plány, náhradní boudečku do domu, pelech, hračky a zabezpečené schody. Proč zabezpečené schody? Miláček v boudě nestráví ani minutu, bude doma, na druhém patře, jenom se zabezpečí schody a nechá se jí volná celá chodba a můj pokoj :-) Samozdřejmě takhle bude bývat když nikdo nebude doma, jsem zvědavá jak to zvládne.. Je mi jasné že bude kňučet a bude se jí stýskat po mamince.. Musí si zvyknout jak dneska prohlásil otec: "Ale nedělaj furt, berana sme oddělili od stáda a také békal, za dva dni si zvyknúl" :-D Takže, čekejte fotky Sofinky :-) a nejen té, Mariky i Ajky, dokud tam mají takové pěkné zátiší :-D Ano, pastvinu =) No jdu.. budu informovat a držte palce Marušce s zabřeznutím! :-) čus


"..until we see the sun.."

12. května 2012 v 19:57 | Madalajn |  Deníček
Yeah. Na blog celkem seru.. A co? ;-) Ve čtvrtek pohoda,Hazza (:-DD). V pátek jsem jela ze školy přímo ke kamarádce, celé dva dny strávené kecáním o One Direction, kokotinách.. :-D Přijeli jsme, venčili jsme jejího trochu obézního psa a pak jsme navštívili kámošku, potom jsem byli u nich doma a večer jsme šli do hospody. Dneska jsem dojela po dvanácté :-) A hádejte co, Marika bude mít hříbátko!!! :-) Ještě to neni officiální ale vypadá to, že je opravdu březí!!!!!! Jsem ráda, jsem šťastná :-) Ale na 100% to zjistíme až nějak za měsíc, nebo tak nějak :-D Ajina březí nebude, možná příští rok, letos jsme prošvihli její říjení.. Buďte šťastní se mnou! :-)
Btw. v perexu jsou kluci, kdo je nemá rád, prosím, nepiště mi kokotiny do komentářů typu "jsou trapní", nemáte na ně ;-)


Na,Na,Na,Niááál!

10. května 2012 v 15:13 | Madalajn |  Grafikaa
Zpívá Niall, má dokonalý hlas, poslechněte si! ^^

Je mi celkem jedno co si myslíte, já je naprosto žeru.. Taky jsem si myslela, debilní fanynky ale je to bezkonkurenční kapela, po pár písničkách naprosto zamilovatelná! ;-) Mám je ráda, nestydím se za to ale klidně mě suďte. Prostě je mám ráda, jsou úžasně praštění a celkem pěkní, mají bezvadná videa a starají se o své fanoušky, nenechají je bez novinek. Prostě, jsem Directionerka! :)

Na téhle animaci - jak jinak - dělá Lou svou zábavu :-D Samozdřejmě, Nialler (ten blonďák uprostřed, jo ten k sežrání) naprosto v křeči! :D A Hazza se chytá ke konci taky :D ..mám několik verzí téhle animace, dám jen tu největší a nejměnši :-) ..

Myslela jsem že je to za mnou ..

8. května 2012 v 12:36 | Madalajn |  Deníček
Mysela jsem že už to přešlo, že už je to pryč .. Neni, navždy tento pes bude v mém srdci tak jako teď leží pod hlínou. Byl pro mě skoro vším, dělal mi nejlpešího přítele, byla s ním větší sranda jak s holkou se kterou sedím v češtině. Říkala jsem si že to přešlo ale nepřešlo, už nedokážu vyslovit nahlas že umřel, roztřepala bych se .. Dneska u nás byl kovář a Sendynek má hrobeček kousek za ohradou pod smuteční vrbou, dala jsem mu tam kytici a rozbrečela se, všichni na mě debilně čuměli a bůh ví co si o mě mysleli. Žil se mnou celý život a teď to bez něj stojí zahovno .. Štěněte se bojím, budu ho srovnávat se Sendym a Sofie se nikdy Sendynkovi nevyrovná. Vždycky si sednu k jeho hrobečku a mluvím k němu, vím že on mi neodpoví ale dusit to v sobě nebudu, prostě mi chybí...

Zítra mi končí prodloužený víkend, zas do školy... Dnes tu byl kovář, Mariku normálně ostrouhal a Ajku okul na přední, přece teď jenom pracuje minimálně dvakrát týdně .. Užívejte si ze svím psem, dokud ho máte.. nikdy nevíte co nebo kdo vám ho vezme ..

you're so fucking cute Niall !!!!

6. května 2012 v 15:10 | Madalajn |  Grafikaa
Doprdelepes! Ne nejsem do nich zažraná jak ty ostatní fanynky, jenom do toho blonďatého modrookého zasraně roztomilého Ira.
KOPÍRUJ SE ZDROJEM, trhám hlavy ;-)
xxxx
Cute, cute, FUCKING CUTE!!!

Layout č.10

6. května 2012 v 13:42 | Madalajn |  Layouty blogu
No, neměla jsm v plánu ještě měnit design ale když jsem u Maky viděla tenhle tak jsem ho musela mít! :D Je nádherný, jak jinak, ona je nejlepší :-)

-Spokojenost:přes 1000000%
-Doba trvání:je takový jaro-letní takže dlouho :-)
-Datum vytvoření:---
-Náhled:TADY
-Grafik:MAKY.OREL

Je krásný, i ty barvy a všechno, dokonalý ^^ Dokonce se mi k němu hodí i ty popisky co mi dělala k předchozímu layoutu :D :-)

Lonžování

5. května 2012 v 10:44 | Madalajn |  Pro koňáky
Lonžování je uplně první výcvik který by jste měli provádět s Vaším hříbětem. Lonžování, je vedení koně do kruhu pomocí dlouhého vodítka (lonže) a lonžovacího biče. Lonžovat by se mělo začat s hříbaty starými zhruba jeden a půl roku. Nejprve se lonžuje metr od Vás, poté se na zdálenosti přidává.
K čemu je lonžování dobré? Hříbě se naučí lépe hlasové pokyny, přechody z klusu do cvalu, z cvalu do klusu, z klusu do kroku apod. Také se může vydovádět a trochu zapotit. Lonžování se často používá při prvním obsedání koně, na koně se dá sedlo a nechá se s ním udělat pár koleček v kroku, poté klusu. Kůň si trošku navykne na sedlo a jezdec může nasednout. Jak často? je to na Vás, nejlépe aspoň jednou týdně aby kůň/hříbě nezapomělo Vaše hlasové pokyny.
Mnoho lidí využívá lonžování jenom k naučení přechodů, hodně lidí píská do ritmu kroku, klusu i cvalu, někdo radši využívá slova. Já mám Ajku i Mariku naučené na pískání, myslím že je to lepší protože když jezdíme celá tlupa a všichni tam řvou jak na lesu, kůň Vaše slova nemusí ani slyšet ale pískání uslyší :-) Nezapomínejte přeměnit strany! Může se stát že vám nebude kůň ani chtít jít na pravou nebo levou ruku! Stává se to, Ajka nechtěla chodit napravo, nešlo s ní na vyjížďkách ani na pravo zabočit! Nechávejte koně i vydechnout =)

FOTO+TEXT MŮJ = NEKOPÍRUJ!


Udidla

4. května 2012 v 16:49 | Madalajn |  Vybavení na koně
Udidlo,bez udidla by jsme neovládala koně,samozdřejmě..jsou koně kteří umějí jezdit bez udidla =) Udidlo se vkládá do tlamy koně a je připevněné na uzdečce.
Je moc udidel..Sněhulák,pákové atd.Pár vám sem popíšu a napíšu :D

Avatary se Selenou

3. května 2012 v 18:07 | Madalajn |  Grafikaa
Náhodou, jsou pěkné :D
KOPÍRUJ SE ZDROJEM,díky :-)
x

Práce ze země, kovář, veget

1. května 2012 v 11:25 | Madalajn |  Deníček
Tak vidím že budu mít strávený dnešní státní svátek :-) Jen jsem něco přidala na blog aby se neřeklo a půjdu něco pocvičit za kobčama z práce ze země, možná vezmu i foťák protože Marie je fakt šikovná :-) Mařenka umí couvat, úklonečku, přechody.. No prostě šikula a Netpělivý Ajkouš umí jenom couvat a trochu přechody, vždycky mě zeže všechnu mrkev dřív, než něco udělá :D Sviňka malá :-D A měl by dojet kovář, trochu ostrouhat kopyta, Ajka už to má hrozné a o Marice radši ani nemluvím :D No a pak asi po obídku se vyvalím pěkně na sluníčko a zdřímnu si, když je ten státní svátek práce :D :-D V sobotu asi nepojedem mrknout na Sofii, taťka bude nejspíš v práci ale ještě to 100% neví, nahovno :/ ..no stejně by jsme tam jeli jindy takže to zas tolik nevadí ale já se prostě těšila, no :D Možná něco večer vytvořím, mám na mysli grafiku :-D ..Viděla jsem nový díl TVD, páni Alaric mě dost překvapil! Teď je to tam celkem drsné :D a fandím Steleně! :-) no.. jdu, čus :-)

Shoot - Hafling

1. května 2012 v 11:11 | Madalajn |  Photoshooty