Jak naučit koně "úsměv"?

26. března 2012 v 15:21 | Madalajn |  Pro koňáky
Už dlouho jsem podobný článek nepřidala,tak tady ho máte :-) Vše je to ode mě,od mích zkušeností tak prosím nekopírovat a nebo se zdrojem,dík :-)

Je to celkem jednoduché,chce to hlavně trpělivost a dostatek piškotů nebo koleček mrkve :-) Hlavně pozor na prsty! Vezmeme třeba ten piškot a položíme ho koni na horní pysk,pochválíme a nezapomínejme říkat třeba "úsměv" aby si to kůň líp zapamatoval. Takto opakujeme dokud koník ten horní pysk nezačne "ohrnovat" nahoru,pořád říkáme ten určitý povel. Někteří koníci dávají hlavu nahoru tak,že neni možné vykonet tento úkon ale i to se dá šikovně zvládnout.Uděláme to tak,že ten piškot prostě tlačíme na ten pysk a mlsnost koně dovede k tomu že jednoduše ten pysk ohrne. Když toto budete opakovat každý den třeba třikrát nebo pětkrát, koník se to brzo naučí ale chce to opravdu pořád opakovat.Proto je důležitá trpělivost,někdy vám pamlsek prostě sebere ani nebudete vědět jak :-D naučila jsem to hříbě takže je to celkem snadné :-)

Foto je moje,já s Ajkou,někdy se na fotky šklebí a na některých se směje když ji opravdu donutím :-D PROSÍM,KOPÍRUJ SE ZDROJEM!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Že neklikneš na tu pomlčku?:D

-

Komentáře

1 melissa-m melissa-m | Web | 26. března 2012 v 15:24 | Reagovat

To je úžasné!:DD Já boužel nemám koně, ale jako malá jsem vždycky chtěla♥:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama